Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Leczenie kanałowe

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Leczenie kanałowe

  Witam,
  Zgłosiłem się z bólem zęba do stomatologa. Zęba "zatruto", wypełniono fleczerem i umówiono mnie na wizytę na dziś. Dziś pojawiłem się w celu leczenia kanałowego (chodzi o górną prawą szóstkę). Stomatolog powiedziała, że dziś pojawił się nowy taryfikator i zaczęła liczyć ile będzie to mnie kosztowało:
  -285 zł - leczenie endodontyczne
  - 42 zł - przygotowanie zęba do wypełnienia
  - 107 zł - wypełnienie 1 powierzchni zęba.
  Dodam, że leczę się w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.
  Czy to normalne, że leczenie na NFZ jest droższe niż leczenie prywatne?
  Przecież to chore.
  Stale mówi się, że problem próchnicy dotyczy większości Polaków, a nic się w tym kierunku nie robi. Dostęp mało zamożnych ludzi do opieki stomatologicznej jest strasznie utrudniony.

 • #2
  Ale próchnica nie jest wpisana w Konstytucję i nikt nie każe na nią chorować. Z tego co wiem to na NFZ można kanałowo leczyć tylko zęby przednie od kła do kła. Plomba już chyba w ramach NFZ ale amalgamatowa- srebrna.
  Kanałowe leczenie jest konieczne w przypadku stanów zapalnych miazgi zęba a te są następstwem najczęściej próchnicy głębokiej, a więc długo trwającej. Gdyby ubezpieczyciel był prywatny to też by nie zapłacił za takie leczenie bo udowodniłby pacjentowi że to wynik jego zaniedbania.Coś jak z jazdą samochodem z nadmierną prędkościa albo w stanie nietrzeźwości i spowodowaniem wypadku a wypłatą odszkodowania. U nas leczenie kanałowe od 600 do 1600 zł więc wciąż jeszcze drożej niż na NFZ,
  P.S. Jestem za tym aby palacz tytoniu nie mógł w ramach ubezpieczenia NFZ leczyć swoich schorzeń. dlaczego mam się składać na jego leczenie jeśli świadomie szkodził sobie?

  Komentarz

  Pracuję...
  X