Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zaniedbane zęby.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zaniedbane zęby.

    witam wszystkich. Na wstępie informuje że jestem nowy tu, więc z góry przepraszam.
    Mam taki problem. Otóż przyznam, że zaniedbałem dość mocno swoje uzębienie. kilka lat wcześniej nosiłem aparat , jednak gdzieś przepadł a nowego nie kupiłem. od tamtego czasu u dentysty nie byłem i tego żałuje..
    Zęby wyrosły mi w podniebieniu zamiast obok tych środkowych, co spowodowało tychże przesunięcie w prawo przez co z jednej strony luka jest większa a z drugiej mniejsza. wygląda to okropnie.. Równocześnie jest to powodem niewyraźnej wymowy , (język nie ma miejsca okładać się tak jak powinien) Jednocześnie ich kolor przypomina lakier z żółtego matiza.. Czy mógłby ktoś podrzucić jak posprzątać taką "szufladę" (u nas się tak mówi) by jako tako to wyglądało. Mam 17 lat, wszystkie są stałe.z dolnymi zębami takich niespodzianek nie mam, ale całokształt to zły zgryz tzn dolne są przed górnymi. więc prosiłbym o jakiekolwiek porady w tej sprawie, czy m.in da się je jakoś wyrwać, przesunąć , wybielić (reklamowanymi ostatnio pastami które ponoć dają efekty) Szczerze gdy patrze na siebie , to głównie przez to żyć mi się odechciewa..

  • #2
    Leczenie ortodontyczne powinno pomóc ale do tego żeby powiedzieć jak leczyc trzeba zrobic badanie i pomiary, a to juz w gabinecie bo tu na forum to możemy pogdybać.
    Gdzie Pan mieszka?

    Komentarz

    Pracuję...
    X