Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy to już objawy suchego zębodołu?

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Czy to już objawy suchego zębodołu?

  Witam,
  Dwa dni temu miałam wyrwaną dolną ósemkę. W dzień wyrwania wszystko było w porządku. Następnego dnia ból całkiem znośny. Kolejna noc cała przespana. Jednak dziś rano (od wyrwania minęły 2 noce) ząb zaczął boleć. Musiałam żarzyć lek przeciwbólowy. W tym momencie bólu nie czuje, jestem jednak pod wpływem leku. Przed wyrwaniem wydobywał się z zęba nieprzyjemny zapach. Dziś ten zapach nadal się wydobywa. Dziura po części przykryta jest dziąsłem, udało mi się jednak dojrzeć, że jest koloru lekko białego. Niepokoi mnie jednak ten ból, a zwłaszcza dziwny zapach. Czy to normalne? Czy powinnam się obawiać, ze to objawy suchego zębodołu czy może tylko normalne objawy po wyrywaniu? ( to mój pierwszy wyrwany ząb) Skąd ten dziwny zapach. Przecież zęba już nie ma.

  Dodam, ze jestem nałogowym palaczem i nie przestrzegałam zaleceń co do niepalenia 72 godziny po wyrwaniu. Jednak zawsze staram się aby dziura była przykryta gazikiem.

  Czy powinnam udać się do dentysty czy jeszcze odczekać?

 • #2
  Mam ten sam problem po 3 dniach zaczęło bolec.
  Wyrywałem poprzednio zęby i nie miałem takich problemów.
  Aktualnie nic mnie nie boli a gdy dotykam językiem dziąsła to zaczyna boleć :P
  Jutro idę na wizytę wiec się podzielę z tobą informacją co to było.

  Poza tym twój problem polega na tym ze palisz gazik gazikiem ale podczas zaciągania wytwarza się ciśnienie które mogło odczepić ten skrzep od kości.

  Komentarz


  • #3
   A więc tak jeżeli masz skrzep to znaczy że masz jakieś zapalenie bakteryjne. Dentysta da ci antybiotyk/lekarstwo na zęba i tyle.

   Jeżeli nie masz to musi ci zranić coś tam i na nowo musi się utworzyć skrzep.

   Tak czy siak nie obejdzie się bez wizyty u dentysty.

   Komentarz

   Pracuję...
   X