Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Eludril - jaka różnica i czy można stosować zamiennie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Yazgool
    odpowiedział(a)
    Odpowiem sam sobie, może komuś się przyda.
    Eludril jest produktem francuskiej firmy PIERRE FABRE MEDICAMENT, oferowane w Polsce i Wielkiej Brytanii mają bardzo zbliżony skład, najważniejsze z nich to chloroksydyna i chlorobutanol, które w obu przypadkach mają takie same stężenie, pozostałe składniki to w większości substancje zapachowe i smakowe, alkohol, mentol... Można stosować, jednakże wersja z UK, zgodnie z ulotką, nie powinna być używana jednocześnie z pastami do zębów.

    Zostaw komentarz:


  • Eludril - jaka różnica i czy można stosować zamiennie?

    Witam. Podczas ekstrakcji górnej prawej szóstki, stomatolog wtłoczyła część korzenia do zatoki, tworząc połączenie między zatoką a jamą ustną, w wyniku czego zostałem poddany zabiegowi usunięcia korzenia i zamknięcia przetoki. Chirurg zdecydował wejść do zatoki na wysokości 2-3 zęba, w tym celu pod wargą i polikiem naciął śluzówkę, wywiercił otwór w kości, usunął korzeń, całość została zaszyta szwami tradycyjnymi. Zaleceniem jest stosować Eludril
    oraz maść z krwi cieląt (bezbiałkowy delizat) 3 razy dziennie. Kupiłem pewien zapas będąc jeszcze w Polsce, ale już się kończy Eludril, obecnie jestem w Anglii, gdzie jest dostępny owy płyn pod tą samą nazwą, jednak jest on bezbarwny, a w Polsce czerwony, więc rodzi się pytanie czy mogę zastosować zamiast czerwonego ten:

    Przy okazji zapytam, czy takie wtłoczenie korzenia do zatoki to nie jest wina stomatologa?
    Sądzić się nie będę ale myślę że nie powinno się to zdarzyć, a już na pewno nie za 200zł które musiałem zapłacić, i kolejne setki zł w szpitalu i aptece...
Pracuję...
X