Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ból kilku zębów po kanałowym co teraz?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • VIP DENTAL.pl
    odpowiedział(a)
    Albo w części kanału była jeszcze miazga czyli tzw. "nerw" albo narzędzie "igła" przeszła poza wierzchołek. Nic wielkiego nie powinno się dziać ale to leczenie trzeba przeprowadzić i zakończyć. Proszę zajrzeć na stronę , gdzie w zakładce - adresy praktyk można znaleźć lekarzy parających się tym rodzajem leczenia w sposób profesjonalny.
    Proszę poszukać kogoś w pobliżu własnego adresu zamieszkania.

    Zostaw komentarz:


  • kris
    odpowiedział(a)
    masochista

    Witam ponownie
    Byłem dziś do kontroli (ale do innego dentysty bo moj jest niedostępny) bo górna prawa czwórka tak mi się wykręciła że nie pasowała do dolnych zębów i nie mogłem domknąć zgryzu niby śmieszne ale przeszkadzało. Więc dentystka usunęła fleczer z piątki i zęby same się ustawiły tak jak były wcześniej.
    Druga rzecz ta piątka z czasowym wypełnieniem po kanałowym bolała przy ostukiwaniu więc zrobiono zdjęcia rtg i dentystka stwierdziła że jest jakieś zaciemnienie tak że nie widać kości przy wierzchołku Więc stąd moje pierwsze pytanie... co to może oznaczać dla mnie? czy to groźne gdy korzeń wystaje poza kość do zatoki szczękowej? Ale nie była pewna czy tak jest i dostałem skierowanie na jakieś pełniejsze prześwietlenie.
    No i trzecia sprawa- NAJBOLEŚNIEJSZA....
    Gdy dentystka sprawdzała kanał włożyła jakąś igłę i zostawiła ją żeby zrobić z nią zdjęcie. Ja nie wiedziałem że ta "igła" tam jest i gdy w pewnym momencie chciałem się odezwać zamknąłem usta i... wbiłem sobie to głębiej Nie było znieczulenia bo nerwy były usunięte poprzednio z kanału. Gdy na początku usuwano fleczer nic nie czułem lecz gdy ta "igła" się wbiła to myślałem że padnę z bólu (boli do teraz ale mniej) W związku z tym mam pytanie co takiego się stało Dentystka nie chciała odpowiedzieć Przede wszystkim skąd ból skoro nie było nerwu? Czy ta igła mogła przebić się przez wierzchołek? Czym to grozi?
    Dziękuję za ostatnią odpowiedź
    Okazuje się że poprostu chyba mam pecha i sam się okaleczam
    Aż boję się chwytać za szczoteczkę do zębów żeby też mi krzywdy nie zrobiła

    Zostaw komentarz:


  • VIP DENTAL.pl
    odpowiedział(a)
    Prawdopodobnie rozwinął się tam stan zapalny. Trzeba skończyć to leczenie i wszystko powinno wrócić do normy.

    Zostaw komentarz:


  • kris
    odpowiedział(a)
    dziś doszedł jakby ból prawej strony nosa i prawego oka. Przy szybszym zamknięciu szczęki kujący ból .

    Zostaw komentarz:


  • kris
    rozpoczął temat ból kilku zębów po kanałowym co teraz?

    ból kilku zębów po kanałowym co teraz?

    Byłem dzis u dentysty i boję się że dzieje się coś złego.
    Poszedłem prywatnie zbadać zęby bo bardzo lekko bolało mnie przy jedzeniu. Dentysta rozwiercił ząb (prawa górna piątka) i stwierdził że potrzebne będzie leczenie kanałowe. Sam zabieg przebiegał bezboleśnie. W pewnym momencie weszła asystentka i powiedziała że czeka następny pacjent. Dentysta chwilę jeszcze powiercił i stwierdził że zrobi tylko wypełnienie tymczasowe. Miałem przyjść później dokończyć leczenie. Z uwagi na to, iż nie było wcześniej innych wolnych terminów umówiono mnie na wtorek( jeszcze 4 i pół dnia )

    Co się dzieje... więc przede wszystkim boli i to o wiele bardziej niż przed. Nie ząb-tylko pół szczęki. Nie mogę domknąć zgryzu bo szóstka mi wyskoczyła i całość boli jak próbuje domknąć Cała reszta zębów z tej strony jest strasznie ściśnięta. Obie jedynki, dwójka jakby się nawet lekko skrzywiła, trójka tak samo tylko w przeciwną stronę i do tego jakby troszkę się skróciła A w miejscu gdzie chyba jest korzeń na dziąśle wyskoczyła jakaś twarda bulwa. Co mam robić??? To boli! Czekać tyle czasu na kolejną wizytę? To normalne? Czy grozi to czymś? czy zęby wrócą na swoje miejsce bez komplikacji? Pomóżcie
Pracuję...
X