Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

proszę o ocenę zdjęcia i możliwości leczenia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • proszę o ocenę zdjęcia i możliwości leczenia

    Witam
    Proszę o ocenę zdjęcia i który ząb i co powinnam zrobić.
    Czy jest coś niepokojącego na zdjęciu, pytam gdyż dzisiaj usłyszałam opinię torbiel nad korzeniem 6.?
    Załączone pliki

  • #2
    Najpierw dobre leczenie kanałowe a potem resekcja. Należy obserwować ząb po leczeniu kanałowym(rtg) przez kilka miesięcy , bywa że takie zmiany cofają się całkowicie (resekcja nie jest wtedy potrzebna) albo częściowo (mniejszy zakres zabiegu).

    Komentarz


    • #3
      proszę o ocenę zdjęcia i możliwości leczenia

      Czyli jednak jest tam torbiel. PO leczeniu kanałowym , jakie sa szanse że bedzie dobrze?
      Ile czasu po leczeniu kanałowym trzeba czekać na efekty tzn zmniejszenie bólu itp...

      Komentarz


      • #4
        Zmiana na zdjęciu ma pewne cechy torbieli jednak nie wszystkie. Ja na 100% nie twierdzę że jest tam torbiel bo brakuje mi pewnych cech.
        Jednak na 100% mogę powiedzieć, że ząb wymaga leczenia kanałowego.
        Rtg wykonujemy po 1 mies, po 3 mies po 6 mies i jesli jest konieczność po roku.
        Efekty na rtg widoczne są po 3miesiącach. Ból ustępuje zaraz po leczeniu kanałowym lub po kilku dniach. W skrajnych przypadkach 2 tyg (ale spada jego intensywność z dnia na dzień)

        Komentarz


        • #5
          proszę o ocenę zdjęcia i możliwości leczenia

          Bardzo dziękuję za wszystkie dotychczas otrzymane informacje. Ja miałam czyszone kanały i płukane i wstawione lekarstwo. Mam wypełnienie kanałów planowane na 20.10.2011. Po wypełnieniu wstawię zdjęcie, czy będzie Pan mógł ocenić ich jakość wypełniania?
          Sam ząb mnie nie boli, ale przestrzeń między jednym a drugim zebem i dziąsło nad tymi zębemi jest bardzo obolałe i grube.

          Komentarz


          • #6
            Proszę wkleić zdjęcie po leczeniu.
            Czy spuchnięte dziąsło jest między 5 i 6 czy miedzy 6 a 7?

            Komentarz


            • #7
              proszę o ocenę zdjęcia i możliwości leczenia

              Spuchnięte dziąsło jest nad 6 i 7 i za 7 do góry i jak dotykałam językiem to nie mogłam języka w ogóle włożyć pomiędzy dziąsła(tak jakby się obniżyło do poziomu korony zębów. Po czyszczeniu jest troszkę lepiej. Ból czuję jednak w przestrzeni pomiędzy 6 i 5 i 6 i 7 jest mi go trudno zlokalizować.
              Czy z tego zdjęcia można wyczytać ile ząb ma kanałów?
              6 po drugiej stronie górna miała aż 4 czy ten ząb ma tak samo?
              Ostatnio edytowany przez sylwia_lider1; 16.10.2011, 08:35.

              Komentarz


              • #8
                Na podstawie zdjęcia nie da się określić ile dokładnie ząb ma kanałów, jeśli po drugiej stronie były 4 to jest duża szansa że tu będzie podobnie.
                Na zdjęciu między 6 i 7 nic nie widac więc podejrzewam że ból związany jest z samym procesem leczenia.
                Natomiast zdjęcia są tak wykonane że nie widać miejsca między 5 a 6 więc trudno cokolwiek powiedzieć.

                Komentarz


                • #9
                  proszę o ocenę zdjęcia i możliwości leczenia

                  Dlaczego raz jest dobrze a potem znowu nie. Dwa dni miałam spokój z tymi dziąsłami , dzisiaj od rana są grube i rozpiera mnie od środka okolica za 7 do góry i nag oboma zębami.
                  Czy jak usunę tego zęba to zlikwiduję ten ból i zniknie ten torbiel jeżeli tam jest? Mam jeszcze takie małe zdjęcie, może lepszej jakości.
                  Załączone pliki
                  Ostatnio edytowany przez sylwia_lider1; 16.10.2011, 17:17.

                  Komentarz


                  • #10
                    Wiem że to trudne ale proszę się nie poddawać. Po dobrym leczeniu kanałowym objawy powinny ustąpić.

                    Komentarz


                    • #11
                      proszę o ocenę zdjęcia i możliwości leczenia

                      Oczywiście, że dam radę. Mam jeszcze 4 dni do kanałowego leczenia po leczeniu wstawię zdjęcie. Zobaczymy co dalej.
                      Nie wiem czy dam radę. Jeżeli ząb ma czyste kanały , które czekają na wypełnienie to dlaczego tak mocno boli.
                      Czy jest to możliwe, że w tej 7 jest coś nie tak, pomijając że 6 ma zmiany.?
                      Dzisiaj pojechałam do stomatologa, ponownie czyścił mi kanały i jest bezradny na ten ból i sztywnienie. Przepisał mi metronizadol i pabi naproxen i sugeruje zatoki.
                      Ostatnio edytowany przez sylwia_lider1; 17.10.2011, 20:12.

                      Komentarz


                      • #12
                        proszę o ocenę zdjęcia i możliwości leczenia

                        to znowu ja. Niestety ale usunięto mi tego zęba tę 6 górną wczoraj. Zarówno ja jak i pan doktor byliśmy w kropce. Nad zębem bolało, sztywniało i puchło od środka.
                        Pokruszył się cały, słyszałam tylko takie łamania, pan doktor usuwał po kawałku, miałam 3 korzenie i każdy po kolei. Boję się czy wszystko usunął. Na koniec wziął pincetę i coś tam sprawdzał. Dzisiaj rano językiem wyciągnęłam jakieś dwie małe kostki. Czuję takie rwanie nad tym wyrwaniem do góry pod nos. Mam nadzieję że wszystko będzie ok i że to normalne. Jestem lekko spuchnięta między okiem, wyrwanym zębem a nosem. Jestem 20g po usunięciu
                        Proszę o poradę jak pielęgnować teraz jamę ustną?
                        Czy jak pozostały jakieś drobne kostki to dziąsło je wszystkie "wypluje", czy będzie trzeba je usuwać chirurgicznie.
                        Czy jeżeli w zdjęciu rtg widoczna była zmiana (torbiel) i ząb został usunięty to ta zmiana zniknie razem z wyrwanym zębem. Czy może tam pozostać?
                        Ostatnio edytowany przez sylwia_lider1; 22.10.2011, 18:31.

                        Komentarz


                        • #13
                          ból po leczeniu kanałowy

                          Leczenie kanałowe zęba górna prawa szóstka odbył się 6 tygodni temu pod mikroskopem. Miałam nadzieję, że udało się, rokowania były duże.
                          Od 3 dni mnie boli. Ból jest ciągnący, aż pod skroń.boli i ciągnie.Boli cała żuchwa i mam pościerane przednie zęby.

                          Nie wiem tylko czy od tego zęba czy od zębodołu po 7 która została usunięta jakieś 5 tygodni temu, zaraz po kanałowym 6.
                          Ostatnio edytowany przez sylwia_lider1; 05.11.2011, 20:30.

                          Komentarz

                          Pracuję...
                          X