Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z zębami !!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z zębami !!

    Kilka dni temu miałem wypadek w wyniku którym zacisnęła mi się szczęka i przy złym zgryzie odłamały mi się dwie dolne (1/3,1/5)jedynki i jedna dwójka(1/5), a także lekko górna trójka. Dentystka postanowiła zacząć od najgorszego zęba na który nałożyła kompozyt, utwierdzając światłem. Następne zęby (tak mi się wydaję) wystarczy wyszlifować i zakończyć kompozytem.Po pół roku mam zrobić zdjęcie panoramiczne aby sprawdzić czy jest konieczne leczenie kanałowe. Następnym problemem jest widoczne pęknięcie przy świetle szkliwa/zęba. Szczerze mówiąc jestem załamany, ponieważ mam 17 lat, a zęby ma się jedne na całe życie, nie chciałbym w tak młodym wieku zaczynać od koronek,implantów.

    Pytania:

    1. Co mogę zrobić by odbudować, wzmocnić zęby/ szkliwo?
    2. Po zrobieniu wszystkich zębów kompozytem mam uważać to co jem?
    3. Na ile mogą wystarczyć mi te wypełnienia? (miesiące-lata)
    4. W przyszłości chciałbym wybielić zęby laserowo, czy jest taka możliwość jeśli ząb jest żywy,lecz dorobiony kompozytem, a także przy pęknięciu szkliwa/zęba?
    5.Jeśli tak jak pisałem wyżej ząb jest uszkodzony w 1/3 i wzdłuż połowy zęba widoczna jest linia mogę założyć aparat ?
    6. Co mogę zrobić aby wystarczyły mi te zęby na wiele lat?

    Z góry dziękuję i proszę o szybką odpowiedź.

  • #2
    Proszę dodać zdjęcie zębów

    Komentarz


    • #3
      Po dzisiejszej wizycie u dentysty jestem przygnębiony efektem.


      Biała linia pokazuje pęknięcie zęba/szkliwa


      Proszę o odpowiedzenie na wyższe pytania a takżę poradę. Lepiej dorobić koncówki zębów czy może wyrównać(przypiłować) jedynkę i lekko zakończyć?

      Komentarz


      • #4
        Zęby najlepiej odbudować kompozytem. Po takiej odbudowie trzeba na nie uważać (szczególnie w przypadku kiedy jest to brzeg sieczny) ponieważ odbudowany fragment może się odłamać/wykruszyć. Okres trwałości wypełnienia jest bardzo różny, waha się od kilku miesięcy do kilku lat i w dużej mierze zależy od ostrożności pacjenta. W przypadku wybielania zębów trzeba pamiętać, że kolor wypełnienia nie ulegnie zmianie. Leczenie ortodontyczne lepiej odroczyć do momentu wykonania kontrolnych zdjęć rtg. Aby wzmocnić zęby na których zaznaczają się pęknięcia szkliwa zalecam fluorkowanie kontaktowe.

        Komentarz

        Pracuję...
        X