Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwny ból między dwoma zębami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziwny ból między dwoma zębami

    Witam, mam pytanie, miałam leczony ząb górna 6 w Polsce u prywatnego dentysty, po kilku dniach zaczęłam odczuwać silny ból podczas gryzienia tym zębem oraz podczas picia ciepłych lub zimnych płynów. Myślałam że towłasnie ta zaleczona 6 ale poszłam do dentysty ( już nie tego samego ale w Angli) , który zrobił mi prześwietlenie i okazalo się że ta 6 jest wporządku, na zdj nie było żadnej infekcji itd, za to zdj. pokazało ukryty ubytek w 5, wiec angielski dentysta stwierdził że ten ból był od 5. Wyczyścił 5, założył plombę i pow. że powinno być ok. Jeszcze nie jadłam tą stroną bo zalicił zaczekać 24 godziny (założył srebrną plombę). Jednak gdy dotknę miejsce gdzie stykają się 6 i 7 to czuję ten sam ból co wcześniej podczs jedzenia. Jak to możliwe że na zdj nic nie wykazało i zaleczono 2 chore zęby a ból jest dalej ? Dodam że miałam usuwany kamień z zębów a podczas plombowania oby dwóch zębów (w Polsce i w Angli) dentyści założyli mi coś metalowego na zęby. Proszę o odp bo już nie wiem co mam robić i do kogo się udać...

  • #2
    Być może że w szóstce była tak głęboka dziura że bakterie lub inne czynniki uszkodziły "miazgę" zęba (tzw nerw) i trzeba bezie leczyć kanałowo.
    Możliwe też że reagują szyjki tych zębów po usunięciu kamienia.

    Komentarz

    Pracuję...
    X