Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból po 2 etapie leczenia kanałowego.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • lek.dent.Ania
    odpowiedział(a)
    Trzeba wykonać zdjęcie rtg zęba, aby ocenić stan tkanek okołowierzchołkowych (szczerze mówiąc zaskoczył mnie fakt, że do tej pory nie zostało jeszcze wykonane). Przyczyny mogą być bardzo różne, rozpoczynając od najbardziej błahych, jak np. zbyt wysokie wypełnienie tymczasowe w zębie, przez podrażnienie tkanek okołowierzchołkowych w trakcie leczenia, kończąc na zmianach patologicznych w tkankach okołowierzchołkowych.

    Zostaw komentarz:


  • Sacrus
    odpowiedział(a)
    1. Leczenie nie zostało zakończone, zostały oczyszczone kanały i czymś zatkany ząb. Jest to 2 wizyta na 1 zatruty, na tej 2 wizycie oczyszczone. Na 3 wizytę planowane jest wypełnienie i plomba. Tak przynajmniej zrozumiałem z tego co mówił stomatolog.
    2. Powód? Nie mam pojęcia, po prostu bolał ząb poszedłem i dowiedziałem się ze do leczenia kanałowego. Kiedyś była tam założona plomba taka zwykła srebrna (Nie wiem jak to się nazywa)
    3. Zdjęcia nie mam bo nikt o niego nie prosił.


    Dodam jeszcze że nic tą strona nie jestem w stanie obecnie ugryźć bo każdy nacisk na tego zęba wywołuje ból, choćby była to nawet guma orbit. Nawet jak jem drugą stroną to także odczuwam ból w chwili kiedy górny ząb dotknie tego leczonego.

    zastanawiam się czy taka sytuacja to normalne na tym etapie leczenia czy nie za bardzo.

    EDIT:
    Właśnie przed chwilą płukałem usta wodą, i po wypluciu zobaczyłem krew. To może mieć związek z tym zębem? Bólu jako takiego bez nacisku na ząb nie ma. Wczoraj przez chwile popołudniu i przed snem czułem coś jakby pulsowanie koło tego zęba.
    Ostatnio edytowany przez Sacrus; 20.07.2011, 17:36.

    Zostaw komentarz:


  • lek.dent.Ania
    odpowiedział(a)
    Na jakim etapie zostało zakończone leczenie, a mianowicie: czy kanały zostały wypełnione ostatecznie czy jeszcze nie?
    Jaki był powód leczenia kanałowego zęba?
    Jeżeli to możliwe proszę dodać zdj. rtg leczonego zęba.

    Zostaw komentarz:


  • Sacrus
    rozpoczął temat Ból po 2 etapie leczenia kanałowego.

    Ból po 2 etapie leczenia kanałowego.

    Jak w temacie.
    W 1 etapie po zatruciu ból nie występował.
    Dziś (20.07.2011 o godzinie 15:00) miałem wykonywany 2 etap. Wszystko w porządku w czasie tej procedury nie odczuwałem żadnego bólu. Jednak po wyjściu od stomatologa, około 2-3 godziny później zaczął pojawiać się ból w tym zębie. Lekarz powiedział że mogę spokojnie jeść już godzinę po wyjściu z gabinetu. Niestety koło godziny 20 chciałem zjeść chrupke. Nie dałem rady ugryźć bo pojawił się w momencie naciśnięcia tego zęba przeszywający ból. Czy taki ból jest normalny po 2 etapie leczenia kanałowego? Jest to ząb znajdujący się u góry chyba 6 ale nie znam się na tym.

    Delikatny dyskomfort był wyczuwalny nawet przy szczotkowaniu.
    Ostatnio edytowany przez Sacrus; 20.07.2011, 00:31.
Pracuję...
X