Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przekonywanie Pociech Do Dentysty

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Lolita11
    odpowiedział(a)
    Witajcie, pamiętam czasy swojego dzieciństwa i masakrę jeśli chodzi o wizytę u dentysty. Może moi rodzice za późno mnie do niego nakłonili bo dopiero w szkole. Ja swojej córce wpajam wizyty u dentysty od 3 roku życia i jak narazie nie mamy z tym problemów

    Zostaw komentarz:


  • B_Morawska
    odpowiedział(a)
    Najgorzej jest jak dziecko zrazi się za pierwszym razem.

    Zostaw komentarz:


  • Snuard
    odpowiedział(a)
    Dokładnie trzeba wybrać lekarza dentysę który ma przyjazne podejście do dzieci i będzie współpracował z maluchem podczas leczenia!

    Zostaw komentarz:


  • kalina32
    odpowiedział(a)
    Szczerze powiem, że nam pomógł dopiero ten ...córcia polubiła wizyty u dentysty także chyba o to chodziło prawda?

    Zostaw komentarz:


  • Samip
    odpowiedział(a)
    Trzeba wybrać przede wszystkim dentystę, który jest przyjazny dla dziecka i potrafi się zająć zębami tak, żeby naprawdę nie bolało.

    Zostaw komentarz:


  • Drochcia
    odpowiedział(a)
    No proszę i to jest to. Stomatolodzy teraz wiedzą jak zaczarować dzieci do tego, żeby nie bały się wizyty w gabinecie stomatologicznym.Ja niedawno trafiłam do gabinetu, gdzie personel tworzy dla dzieci cały bajkowy świat i pięknie tłumaczy dzieciom co je czeka na fotelu. Na stronie Kliniki Dentaria z Katowic możecie zobaczyć taki film specjalnie dla dzieci :

    Zostaw komentarz:


  • Czarek09
    odpowiedział(a)
    Dziecko i dentysta to bardzo ciężki temat... Przynajmniej u nas. Nasza córka do 4 roku życia absolutnie nie usiadła na fotelu, aż ją paraliżowało i nie pomagało to, że siedzieliśmy z nią... Czasami nawet widać było, że sama stara się tą panikę przezwyciężyć, ale po prostu nie dawała rady... Myśleliśmy już o narkozie, ale to ostateczność i nie mogliśmy się jakoś zdecydować. W końcu jakaś koleżanka mojej żony powiedziała o gabinecie dentystycznym, w którym stosuje się gaz zapachowy (u nas tego nie ma) i że jej syn na to dał się przekonać... Pojechaliśmy tam, to około 40 km od naszego miasta z duszą na ramieniu i udało się!!! Mała tak była zafascynowana tym zapachem, maseczką, mogła sobie wybrać zapach, poza tym podkręcili tam troszkę bardziej ten gaz, także była taka na wpół śpiąca i udało się! Przez rok jeszcze jeździliśmy z maseczką, a teraz nawet znieczulenia nie bierze i otwiera buzię sama Spróbujcie na ten gaz, nam się udało

    Zostaw komentarz:


  • Sajana
    odpowiedział(a)
    Kiedyś dzieci rzeczywiście miały się czego bać. Dziś tyle rożnych atrakcji mogą spotkać w gabinetach specjalizujących się w leczeniu dzieci. Może warto wymienić się informacjami o tym gdzie warto iść do dentysty z dziećmi. Mam na myśli wyspecjalizowane gabinety i sposoby uwalniania dzieci od lęku.

    Zostaw komentarz:


  • gosi
    odpowiedział(a)
    Mi odkąd pamiętam dentysta kojarzył się z bólem. No i wstydem, bo jednak miałam krzywe zęby i jak dentystka je tak oglądała, to często padały przykre słowa. Aczkolwiek dziś mam pewność, że cierpię na dentofobię, w związku z czym moje zęby są w opłakanym stanie. Dopiero niedawno zaczęłam chodzić do pani psycholog Iwony Cygańskiej, tu jest jej profil:
    Mam nadzieję, że mi pomoże, bo w tej chwili samo zapisanie się na wizytę przerasta mnie psychicznie i prędzej mi zęby powypadają niż dam je wyleczyć.

    Zostaw komentarz:


  • pinupgirl
    odpowiedział(a)
    Ja uważam, że dzieci boją się dentysty tylko i wyłącznie dlatego, że słyszą lęk u dorosłych. No bo czego taki maluch ma się bać? Ktoś mu musiał wcześniej historii naopowiadać, że jak zębów nie będzie myć to pójdzie do dentysty i będzie trzeba zwać - dlatego dzieci są w strachu na myśl o dentystach.

    Zostaw komentarz:


  • Opiekun
    rozpoczął temat Przekonywanie Pociech Do Dentysty

    Przekonywanie Pociech Do Dentysty

    Witam wszystkich rodziców lub opiekunów
    Mając problem z przekonaniem swojego syna do dentysty natknąłem się na owe forum.
    Bardzo pomogło mojemu synowi
Pracuję...
X