Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy można usunąć sobie zęba samemu?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Orsza
    odpowiedział(a)
    Jezu nie samemu...wszystko byle nie to. ja byłam w klinice Cichonia i tam mi wyrwali tak zęba że prawie nie czułam...no dobra trochę czułam ale nie bolało!

    Zostaw komentarz:


  • singnoral
    odpowiedział(a)
    Ja bym jednak się bał. W razie jakiś powikłań albo krwawienia będzie wiedział, co zrobić. Ty nie!

    Zostaw komentarz:


  • Indeedcom
    odpowiedział(a)
    No jak widac niektórzy to mają pomysły masakryczne :P po pierwsze jak boli ząb , to choćby nie wiem co idzie się do denstysty . Ja też nie lubię chodzić jakoś specjalnie ,ale wiem ,ze jak dostanę znieczuzlenie to spokojnie mogę na tym fotelu siedzieć . dwa : wyrwanie samemu zęba - człowieku to nie takie proste , jeszcze gorna szóstka , raz -korzeń takiego trzonowca jest niemały , u mnie chirurg musiał sie troszkę namęczyć przy wyrywaniu mojej szóstki .ale na szczescie wszytsko dobrze poszło , potem tylko Miałam dwa razy czyszczoną rane i ładnie sie wygoiło wszytsko . bardzo dobre znieczulenie dostaniesz . Poza tym , jak ząb bli to nie znaczy ze jest od razu do wyrwania . może np nadaje się jeszcze do kanałowego leczenia . jak masz kase to nie ma się co zastanawiać . A wierz mi ,ze nic nie będziesz czuć bo dzisiaj sa takie znieczulenia własnie A jeżeli szukasz dobrego gabinetu , gdzie mają świetne podejście do pacjenta , i jesteś zKrakowa , to polecam Stomatologie Cichoń , zwłaszcza dr Danecką Pasieka -

    Zostaw komentarz:


  • jarko
    odpowiedział(a)
    o matko O.O to ludzie w XXI wieku mają jeszcze takie pomysły? w życiu brrr...

    Zostaw komentarz:


  • mistrzu79
    odpowiedział(a)
    Co za masakryczne pytanie. Kto chciałby się tak torturować?

    Zostaw komentarz:


  • janek70
    odpowiedział(a)
    jak byłem mały to mama mówiła, ze trzeba przywiązać nitkę do zęba, a z drugiej strony do klamki i ktoś musi mocno otworzyć drzwi a serio to bądź facet, idź do dentysty jak normalny człowiek, a nie wymyślasz, że nie chcesz iść. Lepiej żeby on Ci wyrwał profesjonalnie, niż jakbyś Ty kombinował.

    Zostaw komentarz:


  • marian19l
    odpowiedział(a)
    Nie próbuj. Możesz sobie tylko szkody narobić

    Zostaw komentarz:


  • ZenobiKenobi
    odpowiedział(a)
    Gorzej jak zostaną korzenie a co z nerwem? Sytuacja też może być taka że jak go sobie wyrwiesz to będzie samowity ból. A u dentysty będzie znieczulenie i zrobi tam porządek i będziesz mieć spokój.

    Zostaw komentarz:


  • Malwinka
    odpowiedział(a)
    ...

    Nigdy w zyciu nie wyrwałabym sobie sama zęba.Zresztą pierwszy raz słyszę,ze ktoś wpadł na taki pomysł.Jesli boli idź do dentysty i powiedz,ze chcesz usunąć...

    Zostaw komentarz:


  • egotrom
    odpowiedział(a)
    Aż mi się krew ścięła w żyłach, jak to czytałam i automatycznie zaczęły boleć wszystkie zęby.
    Ja wiem, że strach przed wizytą może być paraliżujący, a właściwie strach przed bólem, ale od tego lekarz ma różnego rodzaju formy znieczulenia, żeby zmniejszyć pacjentowi dyskomfort.
    Nie boisz się bólu przy samodzielnym wyrywaniu? Ok, może to tańszy sposób, ale po pierwsze ból nie do opisania, bez względu, który to ząb, po drugie mogą wyniknąć z tego przykre konsekwencje i wizyta u dentysty będzie wtedy przymusem, nie koniecznością.
    Nie rób tego, przełam się i idź się zbadać.

    Zostaw komentarz:


  • brzoskwinia
    odpowiedział(a)
    Usunąć może i można samemu, ale czy warto? Jak dla mnie to zbyt ryzykowane i nigdy bym się na coś podobnego nie zdecydowała, a dentysta nie gryzie i nie ma się czego bać. Zamiast więc rozważać samodzielne wyrwanie już bym pędziła do lekarza.

    Zostaw komentarz:


  • kominiarz
    odpowiedział(a)
    aż mnie trzęsie jak to zaczęłam czytać można jasne ale czy ból wytrzymasz

    Zostaw komentarz:


  • Neres
    odpowiedział(a)
    Odradzam.

    Odradzam samemu wyrwać sobie zęba ,ponieważ może dojsć do zakażenia. Nerwy odpadną ale jednak. Polecam pójsc do stomatologa lub do dentysty i umówić się na termin prywatnego kanałowego usuwania zęba


    Pozdrawiam

    Zostaw komentarz:


  • Koniczynka
    odpowiedział(a)
    W takich przypadkach jednak mimo wszystko najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u dentysty. Wyrywając zęba samemu możemy nie wyrwać całego korzenia itp. lub mogą pojawić się inne komplikacje.

    Zostaw komentarz:


  • kobiela
    odpowiedział(a)
    Ja akurat rozumiem człowieka że może mieć tak potężny lęk przed dentystą, niemniej powikłania po samodzielnym usunięciu mogą być zbyt poważne. Może warto pomyśleć o jakiś środkach uspokajających oczywiście po konsultacji z lekarzem.

    Zostaw komentarz:

Pracuję...
X