Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sposób na eWUŚ

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sposób na eWUŚ

    System Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców czyli eWUŚ pozwala świadczeniodawcom, którzy wystąpią do NFZ z wnioskiem o nadanie dostępu i uzyskają kody dostępowe, sprawdzanie na podstawie numeru PESEL czy dany pacjent jest ubezpieczony.

    proponuje rozwiązanie polegające na tym, że system sam automatycznie sprawdza status ubezpieczenia oraz zapisuje kody autoryzacji wszystkich pacjentów umówionych przez kalendarz. Zatem jeśli pacjent był umówiony przynajmniej na dzień przed wizytą, to oprogramowanie w nocy automatycznie sprawdzi jego uprawnienie do otrzymania świadczenia. Informacja o tym będzie dostępna już w momencie rozpoczęcia pracy rejestracji, a odpowiednie kody autoryzacji zostaną automatycznie przekazane w comiesięcznym raporcie do NFZ. System sprawdzi także status ubezpieczenia pacjenta na bieząco, w przypadku jego przyjścia bez umówienia. Dodatkowo oprogramowanie automatycznie sprawdza uprawnienia pacjentów umówionych do 2 dni naprzód, dzięki czemu rejestracja otrzymuje możliwość wcześniejszego skontaktowania się z pacjentem i poproszenia go o dostarczenie dodatkowych dokumentów. Na dzień dzisiejszy system eWUŚ zwraca czasem niestety informację o braku ubezpieczenia dla osób takie ubezpieczenie posiadających, więc takie rozwiązanie będzie bardzo przydatne.

    Póki co nasze rozwiązanie jest najbardziej zautomatyzowane spośród wszystkich programów do zarządzania NZOZ-em, w których zaczyna pojawiać się wsparcie dla systemu eWUŚ.
Pracuję...
X