Witam.
Mam na sprzedaż przenośny aparat rentgenowski PORT-X II.
Aparat jest nowy, nieużywany. Sprzęt posiada gwarancję.
Obsługa aparatu jest bardzo prosta.
Gratis 50 klisz samowywołujących oraz fartuch!!

Poręczny i lekki aparat PORT X II jest w pełni mobilny i nie wymaga przytwierdzania do ściany ani dodatkowych konstrukcji jezdnych.
Zaawansowana technologia i parametry aparatu gwarantują wysoką jakość zdjęć zarówno wykonywanych na sensorach cyfrowych, jak i kliszach (samowywołujących lub wymagających obróbki w ciemni półautomatycznej).
Generator wysokiej częstotliwości umożliwia otrzymanie ostrych i czystych zdjęć już przy napięciu 60kV. Twardsze promieniowanie o wyższej przenikliwości zapewnia doskonałą ostrość obrazu, wysoki stopień rozpoznawania szczegółów i wyważony kontrast na całym obrazie.
Bezprzewodowy aparat PORT X II zwiększa możliwości diagnostyczne w gabinecie stomatologicznym. Swobodny dostęp do pacjenta, szczególnie podczas zabiegów ułatwia i przyspiesza wykonanie zdjęć punktowych, dając pacjentowi pełen komfort. Aparat PORT X II doskonale sprawdza się zarówno w pojedynczych gabinetach, jak i w gabinetach wielostanowiskowych (przenośny).
Prosta obsługa ułatwia pracę. Wszystkie parametry widoczne są na dużym, czytelnym wyświetlaczu LCD.

Dla wygody użytkownika aparat wyposażony jest w system radiografii anatomicznej (APR) – dawki promieniowania programowane do danego rodzaju zęba dla dorosłego lub dziecka są zapamiętywane co ułatwia wykonywanie kolejnych zdjęć.

Istnieje możliwość zdalnego wykonywania ekspozycji (przewodowy wyzwalacz ekspozycji w zestawie) oraz podłączenia aparatu na statywie (można wykorzystywać dowolny statyw przystosowany do wagi 2,6 kg).


Czytelne i ostre zdjęcia przy bardzo krótkim czasie ekspozycji na promieniowanie (0,08 –0,75 s), ustawianym w zależności od wieku, rodzaju zęba oraz stosowanego sensora (błona RTG lub sensory cyfrowe). Z uwagi na bardzo małą dawkę promieniowania rozproszonego zdjęcia mogą być wykonywane również bezpośrednio „z ręki”.

Tubus ochronny gwarantuje bezpieczną, określoną przepisami, odległość pomiędzy ogniskiem a powierzchnią skóry pacjenta (11 cm).

Aparat spełnia wszelkie wymagania bezpieczeństwa, znajduje się w Rejestrze Wyrobów Medycznych.Dane Techniczne:

Napięcie 60 kV
Prąd anodowy 2 mA
Kąt anody 20o
Zakres czasu ekspozycji 0,01-2,00 sek.
Wielkość ogniska lampy 0,8 mm
Całkowita filtracja 1,8 mmAl
Długość tubusa ochronnego 11 cm
Typ chłodzenia olejowe
Ciężar (jednostka główna + bateria) 2,35 + 0,25 kg
Wymiary 197 x 147 x 145,5 mmCENA: 7000 zł
Więcej informacji pod numerem telefonu: 601405325
Możliwość wysłania zdjęć na email!